Оголошується конкурсний відбір учасниць та учасників на тренінгову програму «Студії мультикультурної історії»

 В основі програми – проєктний та мультиперспективний підходи до навчання й дослідження історії.
Якщо Ви вчителька/вчитель чи викладачка/викладач історії (або інших суспільних дисциплін), маєте ініціативних студенток/студентів чи учениць/учнів і цікаву тему з дослідження місцевої мультикультурної історії вашого краю – це ваш шанс реалізувати власний історичний проєкт. Також на участь у програмі можуть подавати заявки всі, хто зацікавлений краєзнавчими студіями з мультикультурної історії.
Ви можете здійснювати своє дослідження як самостійно, так і разом з ученицею/учнем (не молодше 9-го класу) чи студенткою/студентом. Якщо Ви подаєте заявку на конкурсний відбір разом із ученицею/учнем або ж студенткою/студентом, участь у настановному та фінальному тренінгах братимете лише Ви як науковий керівник дослідження.ЩО МИ ПРОПОНУЄМО?Тренінгова програма «Студії мультикультурної історії» відбуватиметься в 3 етапи.
Набір учасниць/учасників. Щоб стати учасницею/учасником програми, ми пропонуємо вам до 6 березня включно заповнити заявку за покликанням (https://docs.google.com/…/1FAIpQLSc6hu5t9X-U…/viewform). Проєктна ідея може бути присвячена одному з аспектів мультикультурної історії вашого краю чи історії однієї з недомінантних груп. Йдеться про широку палітру тем, пов’язаних із:
– історією недомінантних етнічних груп (етнічні меншини, що в різний час мешкали на території України);
– історією міжетнічних взаємин на пограниччі культур;
– історією розмаїтих релігійних та інших культурних груп;
– історією різних форм тоталітарного насильства (за умови, що таке насильство було спрямоване на викорінення/знищення мультикультурності);
– соціальними аспектами історії дитинства;
– жіночою історією;
– дослідженням особливостей культури пам’яті про мультикультурне минуле;
– будь-якою іншою історичною проблематикою, яка, на вашу думку, пасує до контексту мультикультурності.
За результатами конкурсу буде відібрано 16 учасниць/учасників тренінгової програми. Ми запросимо вас до участі в першому настановному тренінгу, який відбуватиметься 28–31 березня в м. Рівному (запрошення надійдуть на ваші електронні скриньки не пізніше 19 березня). Під час тренінгу наші фахівці поділяться з вами своїми знаннями та навичками з таких напрямків:
– що таке проєктний підхід та як ми можемо використовувати його під час навчання й дослідження історії;
– що таке мультиперспективність і контроверсійність та як їх потрібно враховувати під час історичних студій (або навчання/викладання історії);
– як використовувати методи усної історії під час власного дослідження;
– як писати статті до Вікіпедії;
– як створювати власний веб-сайт на безкоштовній платформі або ж оформлювати блог, не маючи попередніх знань та досвіду;
– як створювати короткометражне документальне відео із теми свого дослідження, не маючи попередніх навичок та спеціалізованої техніки;
– як створювати виставку/фотоальбом із теми свого історичного дослідження.Дистанційна робота. Після проведення настановного тренінгу ви отримаєте можливість обрати один або декілька продуктів, які хотіли б створити:
1) Блог або персональний веб-сайт, що міститиме результати вашого дослідження за обраною темою.
2) Фотоальбом/виставка.
3) Короткометражне документальне відео.
4) Стаття у Вікіпедії.
Під час роботи над кінцевим продуктом ви отримуватимете менторську підтримку від наших експертів. Вони здійснюватимуть періодичні дистанційні консультації в зручному для вас форматі.Фінальна зустріч. У жовтні 2022 р. ми проведемо зустріч фіналістів, під час якої ви зможете презентувати результати власних досліджень. Найкращі проєкти буде нагороджено корисними призами. Всі учасники тренінгової програми отримають сертифікати.Довідково: Тренінгова програма відбувається в межах реалізації проєкту «Студії мультикультурної історії» за підтримки Rosa-Luxemburg-Stiftung в Україні.Контактні особи:
Петро Долганов: тел.: (097) 481 36 81; e-mail: petro.dolhanov@gmail.com
В’ячеслав Долід: (098) 517 10 80; e-mail: v.v.dolid@gmail.com
Володимир Зиль: (096) 606 22 83; e-mail: volodymyrzyl@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *