Презентація книги «Образ «Іншого / Іншої»: виховання цінностей толерантності на уроках історії».

16 червня о 16.00 у конференц-залі Майстерня міста Рівне (Лермонтова, 6) відбудеться презентація книги «Образ «Іншого / Іншої»: виховання цінностей толерантності на уроках історії».

Книга містить результати антидискримінаційного моніторингу шкільних підручників з історії, які найчастіше використовуються в школах м. Рівного.  На їх сторінках ми виявили такі різновиди дискримінації:

– гендерна дискримінація;

– ейблізм;

– ейджизм та адультизм (вікові параметри дискримінації);

– етноцентризм;

– релігійна дискримінація;

– дискримінаційні особливості ментального картографування.

Значну частину матеріалу книги присвячено опису тренінгів, які допоможуть освітянам формувати цінності толерантності.

Навчально-методичні рекомендації містять методологію та результати антидискримінаційної експертизи шкільних підручників з історії, яку у 2021 році здійснили експерти ГО «Центр «Сівітас» в межах реалізації проєкту «Образ Іншого/Іншої» у партнерстві з Рівненським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти. Предметом експертизи став рівень гендерної чутливості текстів підручників, їх толерантності до етнічної та релігійної приналежності, фізичних можливостей, віку й зовнішнього вигляду людей. До другої частини посібника увійшов опис низки тренінгів, які можуть стати в нагоді вчителям і вчителькам історії та представникам/представницям неформальної освіти під час проведення заходів, присвячених популяризації цінностей толерантності

Спікери

Петро Долганов – історик, кандидат історичних наук, доцент кафедри філософії, економіки та менеджменту освіти у Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, член ГО «Центр суспільних дій «CiVitas», редактор рубрики «Подолання минулого» на сайті Міжнародного інтелектуального часопису «Україна Модерна». У 2010 р. захистив дисертацію за темою «Український економічний націоналізм на західноукраїнських землях: 1919–1939 рр.». Автор  монографії «Свій до свого по своє: соціально-економічний вимір націєтворчих стратегій українців у міжвоєнній Польщі» та співавтор книги «Місто пам’яті – місто забуття: палімпсести меморіального ландшафту Рівного». Організатор тренінгів, літніх шкіл, круглих столів, прес-конференцій та академічних конференцій на історичну і політичну тематику. Автор академічних та науково-популярних текстів з історії та політики пам’яті. Наукові інтереси: теорія і практика націоналізму, політика пам’яті, історія Голокосту, економічні чинники поведінки місцевого населення під час Голокосту на теренах Західної України.
В’ячеслав Долід – історик, кандидат історичних наук, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, експерт ГО «Центр суспільних дій «CiVitas». У 2010 р. захистив дисертацію на тему «Трансваальська криза в оцінці британського політикуму та суспільства (1895–1896 рр.)».  Організатор тренінгів, літніх шкіл, круглих столів, прес-конференцій та академічних конференцій на історичну і освітню тематику. Автор академічних та науково-популярних текстів з менеджменту освіти, історії та методики викладання історії. Наукові інтереси: формування навичок майбутнього, освіта впродовж життя, світова історія та макро-історичні процеси.

Довідково: презентація відбувається в межах реалізації проєкту «Образ Іншого» за підтримки Rosa-Luxemburg-Stiftung в Україні.

Контактні особи:

Петро Долганов: тел.: (097) 481 36 81; e-mail: petro.dolhanov@gmail.com

В’ячеслав Долід: (098) 517 10 80; e-mail:  v.v.dolid@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *