Рівненська обласна рада поліпшує рівень прозорості

Рівненська обласна рада підвищила рівень прозорості, відкритості та участі громадян в процесі прийняття рішень на 20%. Рівень імплементації Рівненською обласною радою інструментів громадського контролю та участі громадян у процесі прийняття рішень за висновками аналітиків Коаліції «Прозорі ради», становив 68,3%. Цей показник на початку 2019 був найвищим, серед досліджуваних органів місцевого самоврядування Рівненщини.

Коаліція інститутів громадянського суспільства «Прозорі ради» у березні надала пропозиції, які сприяли б руху Рівненської обласної ради до вищих стандартів прозорості та відкритості.

 

Ми вже повідомляли раніше про ті зміни, які впровадила Рівненська обласна рада, реагуючи на отримані рекомендації: виконавчим апаратом ради вже надіслано для депутатів інформацію щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, норми чинного законодавства щодо процесу звітування перед виборцями. У розділі «Керівництво» офіційного веб-сайту у вільному доступі знаходиться звіт голови за 2018 рік.

Провівши проміжний контент-аналіз сайту Рівненської обласної ради, вдалося виявити ще ряд позитивних новацій:

  • вдосконалено механізм подання електронних петицій: окрім опції «Подати петицію» з’явилася можливість ознайомитися з архівом поданих петицій;
  • на першій сторінці сайту опубліковано інформацію про порядок доступу на пленарні засідання сесій та постійних комісій Рівненської обласної ради;
  • рішення ради доступні для перегляду в браузері, без попереднього скачування, що пришвидшує перегляд та пошук на сайті;
  • у Розділ «Депутати Рівненської обласної ради» додано інтерактивну карту, яка допомагає ознайомитися з графіком та місцями роботи

За оцінкою аналітиків завдяки цим та іншим крокам вдалося підвищити рівень імплементації Рівненською обласною радою інструментів громадського контролю та участі громадян у процесі прийняття рішень за методологією «Прозорі ради» на 21, 7%, досягнувши рейтингу 90%.

Голова ГО «Центр суспільних дій «Сівітас» Володимир Зиль: «На даний час Рівненська обласна рада демонструє найбільший прогрес з впровадження пропозицій Коаліції «Прозорі ради» серед органів місцевого самоврядування Рівненщини. Ми сподіваємося, що рух до прозорості та відкритості продовжуватиметься, зі свого боку ми готові сприяти у цьому».

У виконавчому апараті ради запевнили, що при оновлені інтернет-ресурсу, яке відбудеться згодом, буде передбачена можливість автоматичної фіксації дати оприлюднення важливих документів, тож повні результати роботи можна буде простежити вже восени.

Рівень імплементації Рівненською обласною радою інструментів громадського контролю та участі громадян у процесі прийняття рішень, з урахуванням придатності їх для використання буде переглянуто у жовтні 2019 року за результатами проведення повторного аналізу Коаліцією «Прозорі ради». Коаліція взяла зобов’язання повідомити громадськість та ЗМІ Рівненської області про результати впровадження рекомендацій Рівненською обласною радою.

Довідково: Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Прес-служба ГО «Центр суспільних дій «СІВІТАС»

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *