ДУБЕНСЬКА ТА ЗДОЛБУНІВСЬКА МІСЬКІ РАДИ ВПРОВАДИЛИ ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ «ВІДКРИТИЙ БЮДЖЕТ» ДЛЯ КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ

Звітність – основне джерело інформації та відображення результатів виробничої та фінансово-господарської діяльності комунальних підприємства. Відповідно до ЗУ «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» фінансова звітність підприємств не становить комерційної таємниці, тому передбачено її оприлюднення. Оприлюднення означає винесення інформації про фінансовий стан, рух грошових коштів, зміни власного капіталу та результати діяльності підприємства за його межі. Оприлюдненням звітності, наприклад, є офіційна публікація звітів про фінансовий стан комунального підприємства на власній веб-сторінці (веб-сайті) або на офіційному веб-сайті суб’єкта управління об’єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством, як це передбачено ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об’єктами державної та комунальної власності» від 02.06.2016 № 1405-VIII.

З появою згаданого закону, знайти квартальну, річну фінансову звітність комунального підприємства за останні три роки, включаючи (за наявності) видатки на виконання некомерційних цілей державної політики та джерела їх фінансування, інформацію про заплановані ними та виконані роботи, про витрачені кошти, стало набагато простіше. Проте мешканцю громади, що не працює зі складною бухгалтерською документацією, важко орієнтуватися у цій інформації. Тому вкрай своєчасною стала поява зручного та зрозумілого для використання модулю «Комунальні підприємства» системи візуалізації «Відкритий бюджет», розробленої «Центром політичних студій та аналітики «Ейдос». Модуль дозволяє візуалізувати фінансові дані КП, у вигляді інфографіки, систематизованих даних.

З метою впровадження модулю дубенськими та здолбунівськими комунальниками, представники ГО «Центр суспільних дій «Сівітас» під час круглого столу, який відбувся ще на початку березня, звернулися з відповідною пропозицією до секретаря Здолбунівської міської ради Валентини Капітули, а також начальників організаційного відділу та відділу інформаційно-комп’ютерного забезпечення виконавчого апарату Дубенської міської ради Світлани Бондарчук і Юрія Яцюка відповідно. Позитивний результат не змусив на себе довго чекати. Віднині на сайті Дубенської та Здолбунівської міських рад можна переглянути візуалізацію результатів фінансової діяльності тринадцяти комунальних підприємств.

Нагадаємо, що у грудні 2018 р. модуль «Комунальні підприємства» було розміщено на сайті Рівненської обласної ради а у квітні – на сайті Рівненської міської ради.

 

Довідково: Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *