ОСВІТНІ УСТАНОВИ РІВНЕНЩИНИ ВІДКРИВАЮТЬ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ

Much money. Ukrainian hryvnia. Crisis, earnings, growth, loss, theft, discovery. Money under the magnifying glass

Ще 2 листопада 2017 року під час наради з керівниками обласних управлінь освіти міністр освіти і науки України Лілія Гриневич наголосила на обов’язковості оприлюднення школами фінансової звітності щодо фінансових надходжень та витрат закладу, незалежно від того, чи йдеться про державні кошти, чи про благодійні внески батьків.

Вже зараз на сайтах усіх шкіл має бути розділ з інформацією про використання позабюджетних коштів, бухгалтерські звіти про надходження та видатки шкіл, а також річні плани закупівель. Проте ця інформаціє не дає розуміння того кому, скільки і за які товари та послуги було сплачено закладом освіти.

Аби повпливати на існуючий статус-кво 11 квітня 2018 року представники громадськості виступили перед освітянами області з презентацією розробленого командою ГО «Центр політичних студій та аналітики «Ейдос» додатку Paywatch, який допомагає контролювати витрати бюджетних установ.

Нагадаємо, що програмне забезпечення дозволяє розмістити візуалізацію видатків на будь-якому сайті. Модуль надає можливість проводити фільтрацію за 10 найбільшими отримувачами коштів, датою, призначенням платежу, отримувачами та сумою транзакції, експортувати обрану інформацію в MS Excel.

Зусилля громадських активістів не були даремними. Сьогодні інтерактивну систему візуалізації витрачання бюджетних коштів на своїх сайтах розмістили управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністраціїРівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освітивідділ освіти, культури, молоді та спорту Клесівської селищної радивідділ освіти, культури, туризму, молоді та спорту Смизької селищної ради та Мащанський ліцей Малолюбашансьої сільської ради.

Начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорій Таргонський зазначив, що «це надзвичайно корисний додаток, який дає можливість громадськості слідкувати за рухом бюджетних коштів. Ми будемо на наших нарадах пропонувати директорам шкіл розмістити його на своїх сайтах, адже це дозволить у повній мірі виконати положення статті 30 Закону України «Про освіту».

На запитання про доцільність розміщення додатку Paywatch на сайтах освітніх установ начальник відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Смизької селищної ради Вікторія Костюк відповіла наступне: «У період реформування освітньої галузі досить актуальним вважаю максимально відкриту і прозору діяльність закладів освіти в ОТГ, що дозволить налагодити довіру між батьками та органами місцевого самоврядування, а також забезпечити громадський нагляд за використанням фінансових ресурсів».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *