РІВНЕНСЬКА ОБЛРАДА ПІДТРИМУЄ РЕЙТИНГ ПРОЗОРОСТІ

 6 вересня 2017 року на пленарному засіданні тринадцятої сесії Рівненської обласної ради сьомого скликання депутати підтримали усі проекти рішень, розроблені на основі рекомендацій коаліції «Прозорі Ради».

Як відомо, меж досконалості не існує. Про це в чергове нагадали депутати Рівненської обласної ради, яка, за результатами дослідження експертів ГО «Цент політичних студій та аналітики «Ейдос», в липні 2017 р. посіла перше місце в рейтингу прозорості, відкритості та підзвітності.

Оскільки від якісної та ефективної організації прозорості, підзвітності та відкритості місцевої влади залежить довіра до неї громадян, обранці погодилися з рекомендаціями представників інститутів громадянського суспільства і внесли зміни до Регламенту Рівненської обласної ради сьомого скликання. Зокрема, своїм рішенням депутати визначили порядок оприлюднення на офіційному веб-сайті ради інформації про помічників-консультантів депутатів обласної ради; порядок оприлюднення протоколів засідань президії обласної ради через офіційний веб-сайт обласної ради; порядок доступу громадян на засідання президії та депутатських комісій Рівненської обласної ради тощо.

Окрім того, депутати затвердили Положення та створили комісію з оцінки корупційних ризиків у діяльності Рівненської обласної ради. У термін до 10 листопада новостворений орган має подати на затвердження ради звіт за результатами виконання покладених на нього завдань і функцій, а також розробити Антикорупційну програму Рівненської обласної ради.

З приводу пропозиції активістів забезпечити пряму відео-трансляцію пленарних засідань обласної ради, засідань президії та постійних комісій ради, а також оприлюднення відео-архіву даних засідань було повідомлено, що на даний момент технічної можливості для їх здійснення в обласної ради не має. Однак сьогодні ТОВ «Телерадіокампанія Рівне 1» за власною ініціативою здійснює відео-трансляцію пленарних засідань обласної ради та надає дозвіл на використання відповідних відеоматеріалів з сайту даної телерадіокомпанії з умовою посилання на її сайт.

Також доречно нагадати, що рішенням Рівненської обласної ради від 17 березня 2017 р. затверджено Обласну програму інформатизації та розвитку електронного урядування на 2017–2019 рр. Одним із завдань, поставлених у документі на 2018 р., передбачено виділення коштів у сумі 300 тис. грн. з метою забезпечення онлайн-трансляцій засідань постійних комісій і сесій обласної ради.

«Депутати, прийнявши відповідні рішення, фактично визнали та прийняли міжнародні принципи щодо постійного вдосконалення системи управління якістю та протидії корупційним загрозам. Одночасно хотілося б особливо відмітити професіоналізм і подякувати представникам виконавчого апарату обласної ради, зокрема керівнику секретаріату Богдану Сологубу, який супроводжував усю роботу з моменту розгляду наших пропозицій і до прийняття відповідних рішень» – прокоментував подію координатор коаліції «Прозорі Ради» в Рівненській області, експерт ГО «Центр суспільних дій «Сівітас» В’ячеслав Долід.

Нагадаємо, що досі триває робота по впровадженню пропозицій «Прозорих Рад» депутатами Рівненської міської та Острожецької сільської рад.

Для довідки: Проект «Прозорі Ради: адвокасі кампанія з імплементації антикорупційного законодавства місцевими радами» виконується Центром «Ейдос» у співпраці з Центром демократії та верховенства права в рамках проекту «Посилення коаліції РПР», який впроваджується за підтримки Європейського Союзу.

ГО «Центр суспільних дій «Сівітас»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *