У Рівному відбувся семінар-тренінг для жінок-лідерок, представниць політичних партій і громадськості, а також тих, хто планує зайнятися політичною діяльністю у майбутньому

16 березня у Рівному представники ГО «Центр суспільних дій «Сівітас» провели одноденний семінар-тренінг для жінок-лідерок Рівненщини, представниць політичних партій і громадськості, а також тих, хто планує зайнятися політичною діяльністю у майбутньому.

З вітальним словом до учасників звернулися:

  • Світлана Богатирчук-Кривко – заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації;
  • Олексій Горецький – директор РОГО «Комітет виборців України»;
  • В’ячеслав Долід – експерт ГО «Центр суспільних дій «Сівітас», керівник проекту «Забезпечення гендерного паритету в політичному житті Рівненщини».

Світлана БогатирчукКривко відзначила необхідність встановлення гендерно-орієнтованого бюджетування в області, а також забезпечення гендерного паритету в політиці,  особливо на Рівненщині: «Працюючи у Раді Європи, для мене було здивуванням, що у традиційно мусульманських країнах, Туреччині, Азербайджані представництво жінок у парламенті вище, ніж в Україні».

Олексій Горецький наголосив на тому, що гендерний напрям є пріоритетним у проекті «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що здійснюється за фінансової підтримки Європейського Союзу, а серед підтриманих проектів у рамках Другого конкурсу малих грантів для підтримки впровадження демократичних змін на місцевому рівні в Рівненській і Волинській областях 3 гендерних, 1 з них, який стосується політичного гендеру – проект «Забезпечення гендерного паритету в політичному житті Рівненщини»: «Гендерну рівність, в тому числі й у політиці, варто розуміти як недискримінацію та забезпечення права людини на участь у демократичному врядуванні».

Під час семінару професійні фасилітатори висвітлили наступні питання:

  • гендерна рівність у суспільстві та політиці (Олеся Кириленко – доктор соціологічних наук, професор, голова ГО «Ліга жінок-виборців України «50/50»);
  • стратегії ефективного жіночого лідерства (Людмила Смольська – кандидат психологічних наук, доцент, консультант-коуч);
  • PR та комунікації у роботі політика (Сашко Кульчицький – менеджер з комунікацій ГО «Центр політичних студій та аналітики «Ейдос», експерт у сферах нових медіа, публічних комунікацій, інформаційних кампаній, візуалізації даних );
  • антикорупційні інструменти інклюзії в процесі прийняття рішень на місцевому рівні (Олена Регеша – керівник проектів ГО «Центр громадської активності «Результат», член коаліції «Прозорі Ради»).

Всього навчальні семінари-тренінги охоплять 60 жінок-лідерок, як тих, що уже є депутатами місцевих рад області, керівниками осередків політичних сил, так і тих, хто щетільки планує свої перші кроки на політичному поприщі.

 

Нагадаємо, що в лютому в рамках реалізації проекту ГО «Центр суспільних дій «Сівітас «Забезпечення гендерного паритету в політичному житті Рівненщини» було створено Коаліцію громадських організації «За рівні можливості», де взяли на себе зобов’язання забезпечити рівність чоловіків та жінок у політиці краю. Проведення одноденних навчальних семінарів-тренінгів для жінок-лідерок Рівненщини – один із заходів, покликаних посилити спроможності жінок у політичній боротьбі.

За словами керівника проекту В’ячеслава Доліда учасницям семінарів-тренінгів буде запропоновано об’єднатися у рамках жіночого політичного клубу – позапартійного майданчика для спілкування та об’єднання зусиль жінок-політиків з метою просування гендерного паритету в політичному житті Рівненщини.

Реалізація проекту «Забезпечення гендерного паритету в політичному житті Рівненщини» стала можливою в результаті перемоги в Другому конкурсі малих грантів для підтримки впровадження демократичних змін на місцевому рівні в Рівненській і Волинській областях у рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що здійснюється за фінансової підтримки Європейського Союзу та співадмініструється РОГО «Комітет виборців України».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *