Творення гендерної демократії, демократичної гендерної культури є однією з умов сталого розвитку суспільства

Експерти ГО «Центр суспільних дій «Сівітас» провели прес-брифінг на якому презентували проект «Забезпечення гендерного паритету в політичному житті Рівненщини» та оголосили про створення Коаліції громадських організацій «За рівні можливості». На заході, який відбувся 24 лютого у InfoHub cпікерами стали: керівник вищезгаданого проекту В’ячеслав Долід, доктор соціологічних наук, професор кафедри політичних наук РДГУ, керівник центру соціально-психологічних досліджень, голова Рівненської обласної організації ВГО «Ліга жінок-виборців України 50/50» Олеся Кириленко та голова Центру «Сівітас» Володимир Зиль.

Гендерна рівність є важливою складовою демократії, тому її досягнення має стати однією з пріоритетних цілей на шляху євроінтеграції нашої держави. В Україні досягнута рівність між чоловіками і жінками у сфері освіти та праці. Однак в політиці відновлюються гендерні диспропорції. Так, у Верховній Раді України жінки складають біля 12% депутатів. Як підкреслила професор Олеся Кириленко, разом із забезпеченням рівного доступу до найвищого законодавчого органу, потрібні кроки щодо забезпечення гендерної рівності на керівних посадах осередків політичних партій, у процесі формування їх виборчих списків під час політичних перегонів. Творення гендерної демократії, демократичної гендерної культури, відносин партнерства на основі рівності жінок і чоловіків у всіх сферах життя, політики зокрема, є однією з умов сталого розвитку суспільства.

 

Саме тому, з метою впровадження стандартів гендерної рівності осередками політичних партій Рівненської області експерти Центру «Сівітас» розпочали роботу над проектом «Забезпечення гендерного паритету в політичному житті Рівненщини». Володимир Зиль наголосив, що в рамках ініціативи планується здійснити аналіз ситуації з представництвом жінок у керівництві місцевих осередків політичних партій, а про його результати буде повідомлено політичні сили та громадськість. Внаслідок реалізації ініціативи має бути створене об’єднання жінок-лідерок для лобіювання інтересів та прав жінок.

Учасники прес-брифінгу проінформували громадськість про те, що за ініціативи Центру «Сівітас» лідери дев’яти неурядових організацій об’єдналися у Коаліцію щодо дотримання принципів гендерної рівності, яка отримала назву «За рівні можливості».

Для ефективної реалізації своїх намірів учасники Коаліції взяли на себе зобов’язання здійснювати поточний аналіз рівня та факторів залучення жінок до політичної активності та доступу їх до ухвалення рішень на політичному рівні; готувати пропозиції та рекомендації щодо впровадження осередками політичних партій у свою роботу норм гендерного законодавства; проводити адвокаційні кампанії спрямовані на досягнення збалансованого представництва жінок і чоловіків у органах державної влади та політичних партіях, подолання дискримінації за ознакою статі, усунення дисбалансу між можливостями жінок і чоловіків у реалізації рівних прав, наданих Конституцією і законами України; підписати від імені Коаліції Меморандум з осередками політичних партій, що передбачає зобов’язання по застосуванню позитивних дій, зокрема добровільних квот не менше 30% з метою збільшення представництва жінок як у партійних керівних структурах, так і виборчих списках політичних партій; розробити механізм громадського контролю за виконанням політичними партіями зобов’язань по виконанню виборчого законодавства щодо впровадження гендерних квот.

Вказується, що Коаліція є широкою та відкритою до співпраці та вступу нових членів. Як зазначив під час заходу керівник проекту В’ячеслав Долід, організації, які долучаться до Коаліції матимуть максимальну інформаційну підтримку від інших учасників об’єднання.

До складу Коаліції увійшли наступні організації: ГО «Центр громадської активності «Результат», ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка», ГО «Центр політичних студій та аналітики «Ейдос», ГО «Центр суспільних дій «Сівітас», РОГО «Комітет виборців України», РОО ВГО «Ліга жінок-виборців України 50/50», Фундація імені князів-благодійників Острозьких, ГО «Молодіжний центр праці та соціальних інвестицій «Мікс» і ГО «Центр моніторингу громадської думки «Тренд».

Також В’ячеслав Долід анонсував проведення двох одноденних семінарів для жінок-лідерок. Однин для тих, хто вже працює в політичній сфері, інший – для тих, хто планує пов’язати свою діяльність з політикою у майбутньому. Кваліфіковані фасилітатори нададуть інформацію з таких тем: гендерна рівність у суспільстві та політиці, сучасне політичне лідерство, PR та комунікації, антикорупційні інструменти для прозорості політики. Семінари відбудуться 16 та 17 березня, а реєстрація учасників триватиме до 11 березня – для цього потрібно заповнити онлайн-форму. З деталями можна ознайомитися на сайті (http://civitas.com.ua/) та фейсбук-сторінці Центру (https://www.facebook.com/CSA.CIVITAS/).

Реалізація проекту «Забезпечення гендерного паритету в політичному житті Рівненщини» стала можливою в результаті перемоги в Другому конкурсі малих грантів для підтримки впровадження демократичних змін на місцевому рівні в Рівненській і Волинській областях у рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що здійснюється за фінансової підтримки Європейського Союзу та співадмініструється РОГО «Комітет виборців України».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *