Активісти Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» зустрілись із Генеральним прокурором України Юрієм Луценком.

Генпрокурор підкреслив важливість співпраці із громадською організацією та наголосив на позитивних результатах співробітництва. Зокрема, із 243 повідомлень щодо можливих корупційних дій представників місцевих органів влади та місцевих депутатів в усіх регіонах України, які були передані до Генеральної прокуратури активістами Руху протягом вересня-листопада 2016 року, у 125 випадках повідомлення про порушення вимог законодавства посадовими та службовими особами повністю або частково підтвердились. За 58 кейсами перевірки тривають. За результатами вивчення інформації, наданної учасниками Руху, внесено 43 подань/листів до органів влади про встановлення причин і умов вчинення порушень; складено 32 протоколи про вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією; подано 10 позовів про відшкодування шкоди, повернення майна в державну власність та розірвання договорів; у 21 випадку порушення усувались органами влади самостійно. Разом з тим перевірялись 75 фактів в межах кримінальних проваджень, у яких 18 особам повідомлено про підозру, 14 проваджень передано до суду, судом винесено 3 вироки.

інфографіка ГПУ

«Дуже важливо, що це не є просто співробітництво з ефективними результатами, а це є нові стандарти у відносинах між громадянським суспільством і владою», – зазначив представник Руху Сергій Таран.   У розмові взяли участь активісти: Віктор Таран, Гліб Канєвський, Павло Колотвін (Одеса), Мирослав Сімка (Львів), голова ГО “ЦЕНТР “СІВІТАС”Володимир Зиль (Рівне), а також прокурори з Дніпропетровської, Львівської, Одеської, Волинської та Сумської областей.  Громадські активісти Всеукраїнського руху проти політичної корупції  «Під контролем» отримали пам’ятні відзнаки від Генерального прокурора та наголосили, що й надалі продовжуватимуть надавати ГПУ нові факти корупційних дій представниками місцевої влади.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *