Рівняни знатимуть, скільки коштів збирається в лікарнях та поліклініках Рівного

фото медик

Шість рівненських закладів охорони здоров’я уклали додаткові угоди до договорів про співпрацю із благодійними організаціями, що діють на їхній території. Ініціатори підписання цих угод (ГО «Центр суспільних дій «Сівітас») запевняють, що відтепер збір і використання благодійних внесків у Рівному стане прозорішим.

Впродовж останніх трьох місяців громадські активісти намагалися унормувати процес збору благодійних внесків у міських закладах охорони здоров’я. Для цього головним лікарям та керівникам благодійних фондів запропонували укласти додаткові угоди до договорів про співробітництво між лікувально-профілактичними закладами та благодійними організаціями, що діють на їхній території.

Дані угоди містять пункти про порядок звітування за отримані надходження та витрати як медичного закладу, так і благодійного фонду. Зокрема, благодійний фонд зобов’язується щомісячно здійснювати повне, вичерпне та достовірне звітування перед лікувальним закладом про обсяг отриманих (зібраних) на території цього лікувального закладу благодійних пожертв, що фактично передаються у вигляді грошових коштів, матеріальних цінностей, іншого майна, майнових прав, види та умови наданих послуг, а також іншу інформацію про отриману фондом благодійну допомогу на території цього лікувального закладу, та їх розмір. Звіт фонду має оприлюднюватися на території лікувального закладу у спеціально відведеному загальнодоступному для фізичних осіб місці, визначеному керівником лікувального закладу в довільній формі.

Незважаючи на те, що активісти зверталися до керівництва усіх фондів («Допомога і підтримка», «Волинь Велика» й «Ескулап Рівного»), які діють на території міських закладів охорони здоров’я, на запит громади на розвиток прозорої, відкритої та підзвітної медицини відгукнулися лише Рівненська місцева благодійна організація благодійний фонд «Допомога і підтримка» та Благодійна організація «Волинь Велика». Керівництво першої вирішило не відкладати справу у довгий ящик і вже уклало додаткові угоди з наступними лікувально-профілактичними закладами: Центральна міська лікарня, Пологовий будинок, Центри первинної медико-санітарної допомоги «Центральний» і «Північний», міська стоматологічна поліклініка та міська дитяча стоматологічна поліклініка. Голова правління другої зобов’язався в кінці поточного року переглянути існуючі договори з медичними закладами міста з урахуванням рекомендацій Управління охорони здоров’я (Наказ від 23.12.2015 р. №198). Після включення пунктів про звітування до наявних угод між лікувальними закладами та благодійними фондами, кожен зможе легко прослідкувати, скільки коштів збирає благодійний фонд і на що саме вони були витрачені.


– Одночасно хотілося б наголосити, що головна проблема, яка породжує зловживання з благодійними внесками – апатія суспільства, – додають ініціатори проекту. – Що можна зробити, коли населення впевнене, що зовні неможливо вплинути на стан справ у лікарнях і поліклініках? Будемо відвертими – хто з нас цікавиться на що саме і кому ми сплачуємо благодійні добровільні внески в лікарні? Хто з нас цікавився скільки коштів отримують лікарні на своє функціонування? Хто з нас готовий написати заяви на недобросовісного лікаря? При цьому головні лікарі запевняють, що вони зацікавлені у відсутності в їхніх закладах скандальних випадків, а також готові реагувати. Але підстав – заяв пацієнтів – у них немає.

Тому лише спільними зусиллями і активною громадською позицією ми зробимо наше місто кращим. У свою чергу ГО «Центр «Сівітас» й надалі продовжуватиме роботу в напрямку публічності благодійних фондів, які працюють в медзакладах міста.

Довідка: Стаття написана у рамках програми «Протидія поборам за безкоштовні медичні послуги» що її реалізує Інститут аналітики та адвокації за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *